ללא תמונה
ללא תמונה

איך מזהים יהלומים מזוייפים

news 2 מאמרים

 

 

יהלומים ידועים כאבן מאד יקרה, ולכן יש ליהלומים הרבה חיקויים וזיופים.

חלק מהזיופים של היהלומים הם ממש טובים, ונראים כמו יהלום אמיתי, וקשה לזהות את זה כשהיהלום משובץ כבר בטבעת יהלום למשל.

עולה השאלה - אם כיום, הזיופים של היהלומים הם ברמה כל כך גבוה, אז למה להשקיע בכלל ביהלומים?

ובכן התשובה היא פשוטה - יהלומים הם החומר הקשיח ביותר בטבע, ולא משנה כמה משקיעים בזיוף שך היהלום, לא הצליחו עד היום ליצר חומר שהוא בעל אותה רמת קשיחות כמו היהלומים. לכן, זיוף של יהלום נראה נהדר כשהוא יוצא מהמעבדה, אבל מבחן הזמן עושה את שלו. רק יהלום יצליח לשרוד את המראה הנוצץ הטיבעי שיש לו לאורך שנים מהעובדה הפשוטה ששום דבר לא יכול לשרוט יהלום חוץ מיהלום אחר.

 

אחד התחליפים הידועים ביותר ליהלומים נקראים זירקוניות. מדובר על אבן שעשוים מזכוכית ועוד כמה מרכיבים, ולמראית עין רגילה נראת כמו יהלום.

 

בכדי להמנע מטעויות בין יהלומים לזירקוניות או תחליפי היהלומים השונים, הגמולוגים בודקים את האבן בדרכים הבאות:

 

1. רוב הגמולוגים וחברי בורסת היהלומים עם נסיון ומקצועיות של שנים, יוכלו להבדיל בין יהלום לזירקון על ידי התבוננות פשוטה בלופה (זכוכית מגדלת מקצועית שמגדילה פי 10).

 

2. במצב שהיהלום לא משובץ בתכשיט, הדרך הטובה היא לשקול אותו. ליהלומים, כמו לכל חומר אחר בטבע, יש משקל סגולי קבוע. יהלום במשקל של כ -1.00 קראט, יהיה בקוטר של כ- 6.4 מ"מ. אם ניקח זירקוניה באותו קוטר, ונשים אותה על המשקל, המשקל לא יראה 1.00 קראט. יהלומן מקצועי, יודע מה הקוטר של כל יהלום במשקל ספיציפי, וידע בוודאות לאחר שישים את היהלום על המשקל, האם המשקל מצביע על כך שמדובר על יהלום אמיתי או זיוף.

 

3.אם יש ספק לגבי אמיתיות היהלומים, תמיד ניתן לשלוח אותם למעבדה גמולוגית מקצועית. במעבדה בודקים את היהלומים במיכשור מתקדם וקובעים בוודאות אם מדובר ביהלום אמיתי. לכן אנחנו ממליצים בחום שלכל טבעת יהלום שאתם קונים תהיה מצורפת תעודה גמולוגית בינלאומית ממכון גמולוגי מוסמך שתעיד על אמיתיות היהלום.

 

4. לנסות לשרוט את היהלום - כידוע יהלומים הם החומר הקשיח בטבע, רמת קשיות של 10, ולכן יהלום אינו ישרט אלא אם זה מיהלום אחר. אם יש ספק לגבי האמיותיות היהלום, אפשר פשוט לנסות לשרוט אותו עם סכין יפני. אם נוצרת שריטה על פני האבן, מדובר על זיוף.

 מידע על יהלומים

 

עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות