ללא תמונה
ללא תמונה

חברה דה בירס

news 2 מאמרים

 

בשנת 1988 הוקמה חברת דה בירס, שמוכרת בכל העולם כמקור הראשון ליהלומים.

החברה הוקמה בעזרת משפחת רוטשילד ומיד נהפכה לשם נרדף ליהלומים, וכריית יהלומים בכל העולם. נכון להיום החברה מנוהלת בעיקר על ידי משפחת אפונהיימר.

 

בירס מתעסקת בעיקר דה בכריית יהלומים ובסחר ביהלומים .

השם של החברה הגיע מהמקום שבו נמצאו יהלומים לפני שנים רבות. בדרום אפריקה היתה חווה שבה מצאו יהלומים והיא היתה שייכת לאחים דה-ביר. האחים מכרו את החווה שלהם אחרי שהרבה אנשים באו לחפש אצלהם יהלומים בעיקבות גילוי היהלומים הראשונים, והאחים לא הצליחו להשתלט על הביקוש ליהלומים ועל הטרחה שזה גרם להם.

 

אחרי שהחווה נרכשה, דה בירס התחילה בהתפתחות בעולם היהלומים, והיא התחילה גם לעבוד בנושא שיווק היהלומים בעולם.

 באותו שלב חשבו בעלי דה בירס, שהמחירים שהם מקבלים על היהלומים מסוחרי יהלומים עצמאיים, הם מאד נמוכים, ולכן הם החליטו למכור את היהלומים אך ורק לגוף שנקרא סנדיקט היהלומים והוא נמצא בלונדון.

צעד זה גרם לכך שסוחרי היהלומים יכלו לקנות יהלומים רק ממקום אחד שפיקח על מחירי היהלומים ונתן אותם במחירים קובעים.

 

בשנת 1902 קמה מתחרה לחברת דה בירס - חברת כריית היהלומים בשם קולינן. דה בירס ניסו למזג את שתי החברות בנסיון לקבל שליטה מלאה על שוק היהלומים באפריקה, אבל חברת קולינן סירבה, ובעיקבות זה נחלש שוק היהלומים של דה בירס. בנוסף, במכרות היהלומים של קולינן מצאו את היהלום הגולמי הגדול בעולם, שנקרא על שם החברה "יהלום הקולינן". עובדה זו הוסיפה תפארת לחברת קולינן בעולם היהלומים.

בסופו של דבר, בזמן מלחמת העולם הראשונה, הסכימה קולינן להתמזג עם דה בירס, בכך דה בירס הפכו להיות בעלי 90% מהשליטה על היהלומים בעולם.

 

מעבודת השיווק של כחלק היהלומים בעולם, יצאה חברת דה בירס במסע פירסום מצליח במיוחד .

מסע הפירסום החל בעיקבות השפל הכלכלי שפקד את העולם בשנות השלושים. חברת דה בירס רצתה לעודד אנשים לקנות יהלומים למרות המצב הכלכלי העולמי, והיא יצאה עם הסלוגן: "יהלומים הם לנצח". מסע פרסום לעידוד באותו רכישת יהלומים, עודדה חברת דה בירס המנהג את של רכישת טבעות אירוסין המשובצות יהלומים .

סיסמאת מסע הפריסום הזה: "יהלומים הם לנצח" זכתה כפירסומת הטובה ביותר של המאה ה -20.

 

נכון להיום דה בירס חולשת על רוב שוק היהלומים בעולם, והיא עוזרת לאזרחי אפריקה על ידי כך שהיא מכשירה אותם בעבודת היצור של היהלומים וכריית היהלומים. היא מעניקה משכורות לאותם אזרחי אפריקה בעבודתם בעולם היהלומים.

 

בשנת 2001 הוגשו מספר תביעות מארה"ב כנגד דה בירס בטענה שהיא מייצרת מונופול בעולם היהלומים, ושהיא מנסה להשתלט על שוק מסחר היהלומים בעולם. בשנות שנות ה -2000 הוגשו עוד תביעות אזרחיות כנגד דה בירס בנוסף לתביעות הממשלתיות. לבסוף בשנת 2008 חייבו את דה בירס לשלם 295 מליון דולר בפשרה של התביעות.

הנושא הזה כמובן לא פגע באופן משמעי בכוחה של דה בירס, והיא עדיין החברה מספר אחת בשוק היהלומים בעולם.


לאתר של חברת דה בירס

 

 

עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות