ללא תמונה
ללא תמונה

מיתוסים על טבעות אירוסין

news 1 מאמרים
 

נכון או לא נכון על טבעות אירוסין


נכון להיום אפשר למצוא ברשת הרבה מידע בנוגע לטבעות אירוסין. החל ממחיר טבעות האירוסין ועד לעיצובים שונים של טבעות יהלומים שיכולות לשמש לאירוסין.

לא כל המידע שאתם מקבלים בנוגע לטבעות אירוסין הוא מדוייק, ויש הרבה שיוצאים לחנויות לחיפוש טבעת אירוסין עם מידע קצת מסולף.

לפניכם כמה נקודות חשובות שתמצאו חוזרות על עצמן בשאלות הקשורות לטבעות אירוסין. חלק מהדברים אמיתיים, וחלקם יפתיעו אתכם בכל מה שקראתם על טבעות אירוסין עד היום:

 

1. הנקיון של היהלום המרכזי בטבעות האירוסין הוא הכי חשוב.


לא מדויק. מחיר היהלומים מורכב מארבעה פרמטרים. נקיון היהלומים (כמות הפגמים הפנימיים שניתן למצוא ביהלומים), צבע היהלומים (רמת הגוון הצהבהב שיש ביהלומים), משקל היהלומים (הגודל שלהם בקארטים) ועבודת היהלומים (איכות הליטוש והגימור של היהלומים).

 כל אחד ימצא משהו אחר שחשוב לו ביהלום שהוא רוצה לשבץ בטבעת האירוסין. יש כאלו שיעדיפו טבעות אירוסין משובצות יהלום גדול ככל האפשר, ולא תהיה להם בעיה להתפשר על הנקיון של היהלום בטבעת האירוסין.

בנוסף, רוב  טבעות האירוסין  משובצות ביהלום חצי קארט בממוצע (נכון לטבעות האירוסין שנמכרות בישראל). אין טעם להתעקש על נקיון גבוה במיוחד לטבעת אירוסין שמשובצת ביהלום בקוטר של יהלום חצי קארט.

 

 

 

 

2. עדיף טבעות אירוסין בשיבוץ כוס.


לא נכון. אמנם יש הרבה בחורות שיעדיפו את טבעת האירוסין שלהן כאשר היהלום המרכזי מושקע בתוך הטבעת, אבל זו טעות. הסיבה לכך שרוב הבחורות רוצות את טבעת האירוסין שלהן בשיבוץ כוס היא בגלל נוחות ופחות בגלל ענין של עיצוב טבעת היהלום. המחשבה היא שבטבעות אירוסין בשיבוץ כוס, היהלום המרכזי לא יתפס בכל מיני דברים, בגלל שהוא גבוה.

הבעיה העיקר בטבעות אירוסין בשיבוץ כוס, היא העוול שזה עושה ליהלום המרכזי. כל הניצוץ והאש והברק המוכרים לנו מהיהלומים, נובעים מחדירת האור ליהלומים ויציאה מהיהלומים. אם אתם לוקחים את היהלום המרכזי משובצים אותו בטבעת אירוסין בשיבוץ כוס, אתם מונעים מהאור לחדור ליהלום בצורה מקסימלית. באופן כזה היהלום יאבד מכל היופי והברק היחודיים רק ליהלומים, ואתם תשארו עם טבעת אירוסין משובצת ביהלום לא נוצץ. חבל.

 

 

 

3. תעודה גמולוגית בינלאומית זה חובה בכל טבעת אירוסין.


מאד נכון.  תעודה גמולוגית  היא תעודה הזהות של היהלום. את התעודה הגמולוגית מנפיקים במכונים גמולוגים בינלאומיים ליהלומים . בתעודה מצויינים כל הנתונים של היהלום, ואותה תעודה תלווה את היהלום, ואת תכשיט היהלום כל חייו.

כאשר אתם קונים טבעת אירוסין שיש ליהלום המרכזי שלה תעודה גמולוגית אתם יכולים להיות משוכנעים שהיהלום שקניתם אכן נאמן לנתונים שהתעודה מציינת עליה. 

עם התעודה הגמולוגית תוכלו במשך השנים להחליף את היהלום בטבעת האירוסין (אם תרצו לשדרג את טבעת האירוסין), או לחילופין למכור את טבעת האירוסין יותר בקלות.

שימו לב - הערכה של נתוני היהלום על ידי החנות שממנה קניתם את טבעת האירוסין לא שוות ערך לתעודה גמולוגית שמונפקת על ידי מכון גמולוגי מוסמך.

 

 

 

 

 

 

4. טבעות אירוסין לא מחליפים.


לא נכון. יש הרבה שחושבים שאם הגבר קנה לאישה טבעת יהלומים, אסור לה להחליף אותה. שכחו מזה. אין שום חוק האומר שטבעות אירוסין אסור להחליף. טבעות אירוסין הן תכשיט לכל החיים, ולכן חשוב מאד שהאישה תאהב את טבעת האירוסין שקונים לה. 

אם את לא אוהבת את טבעת האירוסין שבחר לך בן הזוג, תהיי כנה איתו ואימרו לו שאת רוצה להחליף את טבעת האירוסין.

וטיפ קטן בשביל הגבר שקונה את טבעת היהלום - כשאתה יוצא לראות טבעות אירוסין בחנויות השונות, דאג לרכוש את טבעת האירוסין מחנות אפשר מאפשרת להחליף את טבעת היהלום, או לקבל החזר כספי תמורת החזרת טבעת האירוסין.

 

 

 

 

 

5. עדיף לקנות יהלום אצל יהלומן, ואת טבעת האירוסין אצל מעצב תכשיטים.


לא מדוייק. או יותר נכון לא ממש אפשרי. הרבה אנשים יודעים היום שיהלומים הכי כדאי ומשתלם לקנות מחבר בורסת היהלומים משתי סיבות עיקריות: מחיר ומקצועיות. חברי בורסת היהלומים הם המקצועים ביותר, והם המקור הראשון ליהלומים שמוכרים לכם משובצים בטבעות האירוסין השונות בחנויות השונות. אם תקנו את היהלום לטבעת האירוסין שלכם אצל חבר בורסת היהלומים, תסכו הרבה כסף, ובמקביל תוכלו לבחור עיצוב מרשים שאתם אוהבים לטבעת האירוסין שלכם, אצל מעצב / ת.

ובכן, איפה הבעיה? הבעיה היא שלפי החוק בישראל אסור למכור יהלומים חופשיים (יהלומים שלא משובצים בתכשיטים) למי שאין לו רשיון עיסוק ביהלומים. אתם, כצרכן פרטי יכולים לקנות את היהלומים שלכם רק כאשר הם כבר משובצים בטבעת האירוסין. 

אז איך אפשר להתגבר על המכשול הזה? ישנם הרבה חברי בורסת היהלומים שישמחו לעצב לכם את טבעת האירוסין שלכם באופן אישי ולמכור לכם את היהלומים שלהם משובצים באותה טבעת אירוסין.

 

 

 

 

 

6. טבעות אירוסין קונים מזהב 18K.


לא נכון. אמנם הרבה ישראלים מעדיפים את טבעות האירוסין שלהם מזהב 18 קארט, כיוון שיש בו אחוז יותר גבוה של זהב, ולכן הוא נחשב יותר יוקרתי, אבל לטבעות יהלומים רצוי דווקא לבחור זהב 14 קארט. 

זהב הינה מתכת מאד רכה הנוטה לקבל שריטות. ככל שיהיה יותר אחוז זהב בטבעת האירוסין, היא עלולה לקבל יותר ויותר מכות ושריטות. לכן דווקא בטבעות אירוסין מומלץ לקחת זהב 14K.

 

 

7. כדי לקנות לה טבעת אירוסין בהפתעה אני צריך לדעת את המידה.


לא נכון. כשאתה ניגש לחנויות השונות של טבעות אירוסין תשאל מראש מה מדיניות החנות בנוגע למידה של טבעת האירוסין. את המידה של טבעות יהלומים אפשר תמיד להקטין או להגדיל, ורוב החנויות עושות את זה ללא עלות.

כמו כן, לפני שאתה יוצא לראות טבעות אירוסין שונות, תחפש באינטרנט מידע איך תוכל למצוא בצורה הכי מדוייקת את המידה של האצבע של חברה שלך עבור טבעת האירוסין.

כדי לדעת - טבעות אירוסין נהוג לענוד על הקמיצה השמאלית.

 

 

 

 

8. עדיף לשמור את הכסף לחתונה עצמה ולא להשקיע אותו בטבעת אירוסין.


לא מדוייק. זו אמירה שבדרך כלל אופיינית למי שלא אוהבת ללכת עם תכשיטי יהלומים. לפני שאתם בוחרים להשקיע את הכסף שלכם באירוע החתונה ולא בטבעת האירוסין, כדי לזכור, שאחרי האירוע יגמר, הזיכרון הכי טוב שישאר לכם לכל החיים וילווה אותך ביום יום, תהיה טבעת האירוסין שתענדי על האצבע שלך.

 

 

 

9. אם בוחרים טבעת אירוסין מזהב צהוב, אפשר להתפשר על צבע היהלום.


נכון. טבעות אירוסין מזהב צהוב, מקרינות מהצבע הצהוב של הזהב על היהלום המרכזי שמשובץ בטבעת האירוסין, ולכן אפשר לחסוך בכסף שלכם בכל מה שקשור בפרמטר הצבע של היהלום המרכזי, ולבחור יהלום מרכזי עם גוון צהוב קל שישובץ בטבעת האירוסין שלכם.

 

 

 

10. אין הנחות ענק על טבעות אירוסין


נכון. על יהלומים וטבעות אירוסין לא תמצאו הנחות ענק שיש אמת בפירסומן. אם אתם ניתקלים במבצע שמפרסם טבעות אירוסין בהנחה של עשרות אחוזים, דעו שמחיר הראשוני (המחיר לפני הנחה) שמציגים לטבעות אירוסין הוא מחיר מנופח ומופרז. לטבעות אירוסין ויהלומים יש מחירים קבועים, ואין סיבה לטבעת אירוסין שמחירה נחתך בצורה מוגזמת.

 

טבעת אירוסין פרח 


Anat Scapa
עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות