ללא תמונה
ללא תמונה

ההיסטוריה של טבעות האירוסין

news 1 מאמרים
 

טבעות אירוסין בהיסטוריה

 

 

טבעת אירוסין היא סמל.


טבעות אירוסין מסמלות מסמלת איחוד, אהבה ורצון למיסוד. טבעת אירוסין היא למעשה מעגל אינסופי שמייצג את האהבה האינסופית בין בני הזוג. ענידת טבעת אירוסין היא הצהרה על מחוייבות ורצון להקמת בית ומשפחה ביחד עם בן הזוג.

 

הפעם ראשונה המתועדת בהיסטוריה בה הציעו אירוסים, היתה בשנת 1215. האפיפיור אינוקטיוס ה -3 הכריז כי נישואים יוכרזו באופן פומבי על ידי כמרים בכנסיות, וכך גם יהיה אפשר לעצור את הנישואים אם יתגלו בעיות חוקיות.בשנה זו עוד לא היה נהוג להעניק טבעת אירוסין. הפעם הראשונה המתועדת בהיסטוריה, שבה העניקו טבעת אירוסין היתה בשנת 1477. ארכידוכס מקסימיליאן הראשון, מנהיג האימפריה הרומית, העניק לאהובתו הדוכסית בורגונדי, מתנה כאשר הציע לה נישואין. המתנה היתה טבעת יהלום.

ישנם הסוברים שהטקס הקדום של הענקת טבעות אירוסין סימל בעבר איחודי ממלכות והסכמים פוליטיים. האיחוד בטקס האירוסין היה גם מקל על זוגות שהיו רחוקים אחד מהשני גאוגרפית, הגבר היה נוסע למרחקים עם חלק אחד של טבעת האירוסין, ומשאיר מאחוריו בבית את אהובתו עם החלק השני של טבעת האירוסין. המנהג של הענקת טבעות אירוסין כמתנה בזמן הצעת הנישואין הפך להיות נפוץ רק בסביבות שנת 1930. נכון להיום כמעט כל הצעת נישואין מלווה בהענקת טבעת אירוסין כמתנה.

 

בעבר היה נהוג לסמל את האירוסים על ידי חפצים שונים, כמו טבעות עור, ולאו דווקא טבעת יהלום. רק בסביבות 1870, עם גילוי המכרות באפריקה, הפך היהלום למרכיב מרכזי בולט בטבעות האירוסין.
את טבעת האירוסין נהוג לענוד על קמיצת יד שמאל. הרומאים היו מאמינים שהאצבע הזו היא ההתחלה של עורק האהבה שמוביל ישירות ללב.

 

סוגי שיבוצים שונים בהיסטוריה של טבעות האירוסין:

טבעות אירוסין בשיבוץ בסט של שישה יהלומים: שיבוץ כזה בטבעות אירוסין היה מסמל את איחוד שתי המשפחות, משפחת החתן עם משפחת הכלה. בצד שמאל של הטבעת היו משובצים היהלומים שמייצגים את הורי הכלה ואת הכלה עצמה, ומולם, בצד ימין שובצו שלושת היהלומים שייצגו את צד החתן. היהלומים שמייצגים את ההורים שובצו כך שהיהלום שמייצג את האמא נמצא לשמאל היהלום שמייצג את האבא. יהלומי החתן והכלה היו משובצים במרכז שורת היהלומים.

טבעות אירוסין בשיבוץ סט של ארבעה יהלומים: יהלום אחד מייצג את הורי הכלה, יהלום שני את הורי החתן, ושני היהלומים המרכזיים מייצגים את החתן והכלה עצמם.

טבעות אירוסין בשיבוץ סט של שלושה יהלומים: שיבוץ בסגנון זה לטבעות אירוסין נהוג גם בימינו. יש הרואים בשיבוץ זה סימול של עבר, הווה ועתיד. ויש כאלו שרואים בשיבוץ זה - יצוג של הורי הכלה ביהלום השמאלי, הורי החתן ביהלום הימני והיהלום המרכזי מסמל את הזוג הטרי.

 

היום נהוג לקנות טבעות אירוסין המושבצות ביהלום אחד מרכזי המייצג את האיחוד. ישנם טבעות אירוסין המקושטות ביהלומי צד, אבל אלו יהלומים קטנים מאד שמגיעים במשקל ממוצע של נקודה אחת ומטה.

 

טבעות אירוסין ברחבי העולם:

באירופה וצפון אמריקה רק האישה עונדת טבעת אירוסין, אבל יש תרבויות שונות ברחבי העולם שגם הגבר עונד טבעת אירוסין.

באקוריינה נהוג לענוד את טבעת האירוסין ביד ימים.

 

בגרמניה נהוג לענוד את הטבעת ביד שמאל, ואחרי החתונה להעביר אותה ליד ימין.

 

בתקופה הקוליניאלית היה אסור באמריקה לרכוש טבעות אירוסין בגלל חוסר מוסריות.

 

 

 טבעת אירוסין שלושה יהלומים

 


Anat Scapa
עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות