ללא תמונה
ללא תמונה

מסעו המופלא של היהלום

news 2 מאמרים

  

יהלומים מסמלים רומנטיקה, זוהר וניצחיות, אך מעבר לזאת היהלומים מסמלים מסע ארוך שנימשך על פני מליוני שנים.

אז מה היא הדרך שעוברים היהלומים עד שהם משובצים בתכשיטי היהלומים? הסתכלו רגע על טבעת האירוסין שלכם, חשבתם פעם בן כמה היהלום שמשובץ שם?

היהלום עובר דרך ארוכה עד שיבוצו בטבעת האירוסין שלכם:

תהליך היווצרות היהלום:

היהלומים נולדים עמוק מאד בתוך האדמה, כ -150 - 250 ק"מ מתחת לפני כדור הארץ בסביבה הזו יש תנאי לחץ מאד עצומים, והטמפרטורה שם היא מעל 1000 מעלות צלסיוס סביבה מושלמת ליצירת יהלומים בתנאים האלו, ובמשך מליוני שנים, נוצרים להם היהלומים.. . כאשר כורים את היהלומים מבטן האדמה, הם למעשה כבר בני מליוני שנים.

היהלום ה"זקן "ביותר הוא בן יותר מ -3 מליארד שנים !!!

 

החיפוש אחר היהלומים:

מיטב הממומחים לפיזיקה, גאולוגיה, גמולוגיה, מהנדסים ועוד מחפשים אחרי יהלומים ומרצבי יהלומים ברחבי העולם. אותם מומחים מצויידים במיטב המכשירים שהטכנולוגיה יכולה להקצות כדי למצוא את היהלומים ש"מסתתרים "עמוק באדמה. צוותי החיפוש נעזרים גם בידע שהם רכשו, וב"חוש שישי "שהם פיתחו עם הזמן. הם מחפשים מעל פני האדמה איפה אפשר לחפור עמוק כדי למצוא יהלומים.

 

כריית היהלומים:

את היהלומים שנוצרים עמוק בבטן האדמה אפשר למצוא ע"י חפירה לתוך האדמה או באזורי נהרות, סחף ואפילו בים. רוב מכרות היהלומים נמצאות באפריקה, קנדה ורוסיה. היהלומים שנמצאים באדמה הם יהלומים גולמיים והם נראים ממש כמו זכוכית שבורה, משהו שאם תראו זרוק על הריצפה , לא תטרחו להתכופף להרים. ליטוש היהלומים הוא זה שמביא להם את הזוהר והיופי הידועים

 

מיון יהלומי הגלם:

מתוך כל היהלומים שמוצאים רק 20% מהם משמשים כיהלומי נוי. יהלומי נוי הם אותם יהלומים שראויים לשיבוץ בתכשיטי היהלומים השונים. כל שאר 80% מהיהלומים הופכים ליהלומי תעשיה, שמשמשים בן היתר למקדחים. המיון בין שני סוגי היהלומים (יהלומי נוי ויהלומי תעשיה) נעשה על ידי מומחים עם עין קפדנית במיוחד ונסיון של שנים.

 

עיבוד היהלומים:

כדי לתת ליהלומים הגולמים את הזוהר והברק הידועים שלהם, היהלומים עוברים תהליך ליטוש. לפני שליחת היהלומים למכונת הליטוש, היהלומים נבדקים על ידי מומחים שמחליטים מה היא הצורה הטובה ביותר ללטש את היהלומים הגולמיים בכדי להפיק ממהם את היהלומים המלוטשים היפים והנקיים היותר. התהליך הזה הוא אומנות בפני עצמה, ונדרשות הרבה שנות לימוד יהלומים כדי לצבור את הידע הזה ולהפוך למומחה יהלומים (כדי ללמוד עוד על תהליך ליטוש היהלום הקלק כאן)

 

תעודת זהות של היהלומים

אחרי שהיהלומים חוזרים מהמלטשה, רוחצים אותם בתהליך מיוחד כדי לנקות מהם כל שאריות של לכלוך, ואח"כ היהלומים עוברים למעבדה הגמולוגית. במעבדה היהלומים נבחנים על ידי גמולוגים מקצועיים ונטרלים עם מיטב המיכשור. היהלומים עוברים בדיקה קפדנית של צבעם, נקיונם ופרופורציות הליטושים שלהם. לאחר מכן מונפקת ליהלומים תעודה גמולוגית בינלאומית שמציינת את כל תכונות היהלום. התעודה הזו הינה למעשה תעודת הזהות של היהלום, והיא תלווה אותו כל חייו, בדומה לתעודת זהות שלנו.

עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות