ללא תמונה
ללא תמונה

המשמעות של טבעות האירוסין

news 1 מאמרים

 מרבית טבעות האירוסין שאנחנו מכירים, הן טבעות אירוסין עם יהלום מרכזי המשובץ בטבעת חישוק. יש טבעות אירוסין שמשובצות עם יהלומים קטנים בצדדים, ואחרות הן טבעות אירוסין שהיהלום המרכזי הוא היהלום היחידי שמקשט אותן.

 

כיום ישנם הרבה עיצובים שונים של טבעות אירוסין, אולם לחלק מעיצובים מתלווה משמעות שאומצה עם השנים על ידי מעצבי טבעות האירוסין, ואפילו על ידי האנשים שקנו את הטבעות..


לפניכם כמה טבעות אירוסין בעיצובים שונים עם המשמעות שלהן:

 

1. טבעת אירוסין המשובצת שלושה יהלומים מרכזיים:

זה יכול להיות שלושה יהלומים באותו גודל המשובצים אחד ליד השני, וזה יכול להיות יהלום מרכזי אחד משני צדי יהלומים הקטנים ממנו במעט.

לטבעת אירוסין כזו יש שתי משמעויות שאומצו לה לאורך השנים. המשמעות הראשונה והיותר מוכרת אומרת ששלושת היהלומים המשובצים בטבעת אירוסין זו מסמלים עבר, הווה ועתיד. כלומר – את העבר שלפני הזוגיות, את ההווה של האירוסין, ואת העתיד כזוג נשוי. משמעות שניה של טבעת אירוסין זו אומרת שיהלום המרכזי מסמל את הזוג המאורס, והיהלומים בצדדים מסמלים את המשפחות של החתן והכלה

 

2. טבעת אירוסין עם שתי זרועות מקבילות:

מדובר על טבעת יהלום המעוצבת בצורה כזו, שהזרועות של הטבעת לא נפגשות אחת עם השניה (ראו תמונה). המשמעות הרומנטית של טבעת אירוסין זו, היא שכל זרוע מייצגת אחד מבני הזוג, והיהלום המרכזי מסמל את האיחוד בניהם. ממש כמו שבטבעת האירוסין עצמה, הזרועות מאוחדות על ידי היהלום המרכזי. בטבעת אירוסין זו יכולים לשבץ יהלומים בצדדים או להשאירה חלקה.

 

 

 

3. טבעות אירוסין המשובצות 7 יהלומים.

מוטיב שבעת היהלומים חוזר הרבה פעמים בעיצוב טבעות אירוסין, זה יכול להיות שיבוץ של שבעה יהלומים בשורה אחת באותו הגדול, זה יכול להיות טבעת אירוסין בעיצוב פרח המורכז משבעה יהלומים, ועוד ועוד הרבה סגנונות של טבעות אירוסין המשובצות בשבעה יהלומים.

המוטיב של שבעה יהלומים קשור לתנ"ך שגם בו הספרה 7 מוזכרת כמה פעמים ומהווה מוטיב חוזר בתנ"ך שמתחיל בבראשית – 7 מסמל את סוף הבריאה, אחרי שבעה ימים נגמרה בריאת העולם.

 

 

4. טבעת אירוסין בשיבוץ חמישה יהלומים.

גם בטבעות אירוסין בעיצוב זה של חמשת יהלומים משובצים יש כמה פרשנויות. האפשרות הנפוצה זה חמישה יהלומים זהים בגודלם המשובצים בשורה אחת בטבעת האירוסין, אולם זה יכול להיות גם יהלום מרכזי אחד גדול, שמכל אחד מצידיו משובצים שני יהלומים יותר קטנים.

חמשת היהלומים מסמלים את האמא והאבא של החתן והכלה, ואת הזוג הטרי. שני היהלומים הימניים מסמלים את ההורים של החתן, היהלומים השמלאיים מסמלים את ההורים של הכלה, והיהלום המרכזי מסמל את הזוג הטרי.

 

 

5. טבעת אירוסין עם ארבע זרועות.

מדובר על טבעת אירוסין עם יהלום אחד מרכזי, שמוחזק על ידי שתי זרועות מכל צד.

כל זוג זרועות מסמל למעשה את זרועות אחד מבני הזוג. הזרועות השמאליות מסמלות את החתן, והזרועות הימניות של טבעת האירוסין מסמלות את הכלה. היהלום המרכזי המשובץ בטבעת אירוסין זו מסמל את הזוגיות. כך שלמעשה טבעת אירוסין זו מסמלת את הרצון של שני בני הזוג לתחזק את הזוגיות הזו.

 

 

יש לכם גם סיפורים על טבעות אירוסין עם משמעויות, נשמח לשמוע.

שלחו לנו למייל info@diamondsphinx.com, ונצרף את הרעיון שלכם לכתבה.

עמודה

חיפוש תכשיט

תכשיטים של לקוחות

טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין
טבעת אירוסין

דיימונד ספינקס מומחים לטבעות אירוסין ויהלומים. בבעלות סקפה משה החברה, חבר בורסת היהלומים
 03-6130046 אנחנו ממוקמים בתוך בורסת היהלומים - מגדל מכבי
כל הזכויות שמורות